Barcelona gjen pasuesin e Suarez, vjen nga Holanda

Barcelona gjen pasuesin e Suarez, vjen nga Holanda

Barcelona ka arritur një marrëveshje me Ajax për të nënshkruar me talentin amerikan, Sergino Dest.

Mbrojtësi në total do t'i kushtojë klubit katalanas 20 milion euro plus 5 milionë të tjera shtesë në formë bonusesh.

Katalanasit tashmë kanë gjetur zëvendësuesin e Suarez i cili ditën e sotme u largua me lot në sy dhe sezonin e ardhshëm do të veshë fanellën e Atletico Madrid.