Shifra alarmante te klubi italian, 29 raste me Covid-19

Shifra alarmante te klubi italian, 29 raste me Covid-19

Rëndohet situata te Reggiana në Itali.

Skuadra ku aktivizohet edhe Arlind Ajeti po kalon një periudhë të errët. Kaos dhe situatë negative në klubin italian, aty ku numri i të infektuarve ka shkuar në 29, nga të cilët 22 janë futbollistë dhe 7 të tjerët anëtarë të stafit teknik.

Ndeshja e fundjavës kundër Cittadellas së Kastratit u shty dhe me shumë mundësi e njëjta gjë do të ndodhë edhe me duelin e 31 tetorit kundër Salernitanës.

Në 4 javët e para të kampionatit në Serie B, Reggiana ka grumbulluar 4 pikë, duke regjistruar një fitore, një barazim dhe dy humbje.