Ballkani fiton ndaj Llapit, ruan kreun

Ballkani fiton ndaj Llapit, ruan kreun

Katër herë e ka nxjerrur topin nga rrjeta të dielën portieri i Llapit. 

Ballkani e ka mposhtur 4-2 klubin nga Podujeva në takimin e xhiros së trembëdhjetë. 

Gripshi dy herë dhe Krasniqi e Daku nga njëherë kanë shënuar për suharekasit, derisa për Llapin kanë realizuar Prenci e Januzi. 

Ballkani vazhdon kryesimin e tabelës.