Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -5 deri 2 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 8 deri 15 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell de stabil. Mëngjeset do të jenë të ftohta, ndërsa gjatë ditës do të ketë rritje të temperaturave.