Messi gati për ndeshjen e nesërme

Messi gati për ndeshjen e nesërme

Lajm i mirë për Barcelonën dhe trajnerin Ronald Koeman. Lionel Messi, i cili u pezullua me dy ndeshje, pasi goditi kundërshtarin me shuplakë në finalen e Superkupës së Spanjës, është kthyer në skuadër.

Futbollisti argjentinas ka kryer dënimi dhe do të jetë prezent për ndeshjen e nesërme në Kupën e Mbretit kundër Rayo Vallecano, transmeton "albeu"

Mirëpo, trajneri holandez do të vuaj mungesën e dy lojtarëve të rëndësishëm për këtë takim. Bëhet fjalë për Serginho Dest, Sergi Roberto dhe Gerard Pique.

Portierë: Ter Stegen, NetoArnau Tenas

Mbrojtësit: Mingueza, Araujo, Lenglet, Umtiti, Alba, Jonior

Mesfushorë: Busquets, Pjanic, De Jong, Riqui Puig, Pedri, Ilaix

Sulmues: Messi, Griezmann, Braithwaite, Dembele, Trincao.