Gomez mbërrin në Sevilla: Jam shumë i lumtur

Gomez mbërrin në Sevilla: Jam shumë i lumtur

Ashtu siç ishte përfolur, Papu Gomez do të firmos me skuadrën e Sevillas në La Liga.


Argjentinasi u largua nga klubi i Atalantës, për shkak të marrëdhënieve të ftohta me trajnerin Gasperini. Ai sapo ka mbërritur në Sevilla dhe është gati për të nisur aventurën e tij të re, transmeton "albeu".

Me të mbërriturGomez tha disa fjalë për mediat: "A jam i lumtur? Shumë ". Tani argjentinasi do t'i nënshtrohet ekzaminimeve të zakonshme mjekësore, para se të nënshkruajë kontratën me Sevijan.