Tottenham deklason Wolfsbergerin dhe shkon tutje

Tottenham deklason Wolfsbergerin dhe shkon tutje

Tottenham ka kaluar në rrethin tjetër të Europa League.

Wolfsberger AC u mposht thellë nga klubi anglez në ndeshjen e të mërkurës. Ndeshja përfundoi me rezultat 4-0. 

Dele Alli, Gareth Bale nga një gol dhe Carlos Vinicius dy gola, ishin realizatorët për Tottenham. 

Anglezët edhe ndeshjen e parë e kishin fituar bindshëm.