Drejtori sportiv i PSG zbulon të ardhmen e Neymar dhe Mbappe

Drejtori sportiv i PSG zbulon të ardhmen e Neymar dhe Mbappe

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain ka biseduar së fundmi më detajisht mbi lojtarët e tij dhe sulmuesin e shumë përfolur Kylian Mbappe.

Leonardo tregoi në një intervistë së fundmi se janë duke punuar mbi rinovimin e disa lojtarëve.

I pyetur mbi të ardhmen e Mbappes, ai u përgjigj kështu: “Ne jemi tani në prag të vendimit. Mendimi ynë mbi çështjen e francezit nuk ka ndryshuar akoma”.

Ai më pas gjithashtu tha se nuk po shqetësohen aspak për titull.

“Ne shpesh dëgjojmë njerëzit që thonë se është e lehtë të fitosh, mirëpo kjo nuk qëndron. Që nga ndeshja me Dortmundin deri sot kemi qenë në një maratonë, është e pabesueshme”.

Drejtori sportiv i PSG  zbuloi se janë duke punuar në rinovimin e katër lojtarëvë, të cilët janë: Mbappe, Neymar, Di Maria dhe Bernat.

“Është qëllimi ynë që t’iu ofrojmë një kontratë rinovimi këtyre lojtarëve. Do të marrim një rezultat shumë shpejt”, përfundoi ai.