​7 të vdekur dhe 721 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

​7 të vdekur dhe 721 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Në Maqedoni të Veriut është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19 këtë fundjavë. Kështu nga 3 816 testime të kryera 721 kanë rezultuar pozitivë me koronavirusin në 24 orët e fundit.

Po ashtu, 7 persona kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurëse, ndërsa Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar edhe 171 persona.

Numri aktual i personave aktivë këtë javë është rritur ndjeshëm duke e çuar sot ne plot 8 290 raste, ndërsa javën e kaluar ishte rreth 6 mijë.