Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë mesatare në disa vende.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri 5 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 6 deri 15 gradë celcius, transmeton Telegrafi.

Nesër moti pritet të jetë me diell, ndërsa prej të shtunën parashihet të ketë reshje të shiut dhe ulje të temperaturave.


MË SHUME NGA Rajoni