Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell, me vranësira mesatare dhe do të fryjë erë në drejtim perëndimor, transmeton Telegrafi.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej gjashtë deri 12 gradë celsius, ndërsa maksimalja prej 21 deri 29 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i njëjtë, me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë deri 26 gradë celsius.


MË SHUME NGA Rajoni