Mbi 1.000 të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Mbi 1.000 të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 1.178 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup – 575, Kumanovë – 76, Prilep dhe Kavadarci nga 54, Manastir – 53, Veles – 43, Tetovë – 40, Shtip – 36, Krushevë – 27, Gostivar – 26, Gjevgjeli dhe Negotinë nga 18, Koçan – 17, Kërçovë – 14, Strumicë – 13, Ohër – 12, Vinicë dhe Resnje nga 11, Demir Hisar – 10, Berovë dhe Makedonski Brod nga 9, Strugë – 8, Sveti Nikollë dhe Dellçevë nga 7, Radovish, Kriva Pallankë dhe Demir Kapi nga 5, Dibër dhe Bogdanci nga 4, Pehçevë – 3, Kratovo, Makedonska Kamenica, Probistip dhe Dojran nga 1.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 153.461 raste, prej të cilëve 136.545 janë shëruar, kurse 5.042 kanë ndërruar jetë, ndërsa ka 11.874 raste aktive me coronavirus.

Më shumë raste aktive me coronavirus ka në Shkup-5.445, Kumanovë-935, Manastir-748.


MË SHUME NGA Rajoni