Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Do të fryjë një erë e fortë veriore me shpejtësi deri në 60 km/orë, transmeton Taelegrafi.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri në 13, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin pre 19 deri në 26 gradë celsius.

Edhe në ditët në vijim moti do të jetë me diell dhe vranësira.