Kastrati, ministrit Vitia: Kopjojeni Kamenicën, s’keni nevojë Tiranën

Kastrati, ministrit Vitia: Kopjojeni Kamenicën, s’keni nevojë Tiranën

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati përmes një postimi ka hedhur kunja në drejtim të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia.

Ai ka publikaur fotografi nga procesi i vaksinimit në komunën e Kamenicës dhe ka ftuar Vitinë që ta kopjoj, transmeton Indeksonline.

Postimi i plotë:

Qytetarët s’i kanë fajet. Kështu duket procesi i vaksinimit në QKMF në Kamenicë, pa pasë nevojë ta kopjojmë Tiranën.

I kemi organizuar listat e qytetarëve në bazë të moshës. I kemi kontaktuar disa herë. E kemi specifikuar drejt orarin e vaksinimit, dhe i kemi pritur të organizuar. Është kaq e thjeshtë!

 

 

 

 

 


MË SHUME NGA Komunat