16 persona nuk kanë respektuar orën policore në Maqedoni

16 persona nuk kanë respektuar orën policore në Maqedoni

Nga MPB njoftojnë se 16 persona nuk kanë respektuar orën policore, transmeton Telegrafi.

“Nga ora 00:00 deri në 04.00 (17.05.2021) u konkludua se 16 persona nuk kanë respektuar orën policore.

Gjatë 24 orëve të kaluara (16 / 17.05.2021), në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 469 kundërvajtje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse”, thonë nga MPB.

Ministria e Brendshme u bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria dhe së bashku të kontribuojnë në parandalimin e përhapjes së Covid 19.


MË SHUME NGA Rajoni