Dy viktima dhe 83 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Dy viktima dhe 83 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore nga 2.704 teste të kryera janë regjistruar 83 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 40 vetëm në Shkup.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 259 pacientë, transmeton Alsat. 

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur dy pacientë. 

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 154.804 raste, prej të cilëve 146.302 janë shëruar, kurse 5.232 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 3.270 raste aktive me virusin korona.


MË SHUME NGA Rajoni