Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite në disa vende d otë ketë reshje të shiut dhe do të fryjë erë, transmeton Telegrafi.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 27 deri 36 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil dhe i nxehtë. Temperaturat do të arrijnë deri në 35 gradë celcius.