Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i nxehtë dhe me vapë, transmeton Telegrafi.

Temperaturat e ditës do të lëvizin nga 18 në 38 gradë Celsius kurse rrezet Ultra Violet do të jenë 9.

Edhe gjatë ditëve në vazhdim do të ketë mot dhe temperatura të njejta kurse ndryshim të motit pritet gjatë fundjavës së ardhshme.