Moti për ditët në vijim në Maqedoni

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

Moti nesër do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të veriperëndimit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri në 23 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 35 deri në 43 gradë celsius.

Në ditën në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë.

Temperatura në ditët në vijim pritet të jetë mbi 40 gradë celsius./Telegrafi/