Mbyllen ndeshjet e Europa League, rezultate befasuese
Sharr Travel

Mbyllen ndeshjet e Europa League, rezultate befasuese

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e fundit të mbetura të Ligës së Evropës, ku kemi pasur rastin të shohim disa rezultate tejet interesante.

Kryendeshja ishte ajo mes Leicester Cityt dhe Napolit, ku pas 90' minutave lojë nuk u përcaktua fituesi.

Ndeshje zhvilloi edhe skuadra e Xherdan Shaqirit Lyon, që shënoi fitore si mysafirë kundër Rangers me rezultat solid 2:0.

Rezultatet e ndeshjeve të mbetura në Ligën e Evropës i gjeni më poshtë.

Broendby 0 - 0 Sparta Prague

Rangers 0 - 2 Lyon

Monaco 1 - 0 Sturm Graz

PSV Eindhoven 2 - 2 Real Sociedad

Leicester City 2 - 2 Napoli

Eitracht Frankfurt 1 - 1 Fenerbahçe

Olympiacos 2 - 1 Royal Antwerp