Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Sharr Travel

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriperëndimore, transmeton Telegrafi.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri 8 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej do të lëvizin prej 22 deri në 28 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë me diell, ndërsa do të ketë edhe rritje të temperaturave.