Komuna e Gjakovës përfundimisht në balotazh, në garë AAK dhe VV
Sharr Travel

Komuna e Gjakovës përfundimisht në balotazh, në garë AAK dhe VV

Komuna e Gjakovës do të ketë rivotim në zgjedhje komunale, ku në garë do të jenë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje.

Sipas rezultateve të KQZ-së, Ardian Gjini i AAK-së në raundin e parë të zgjedhjeve mori 45.76% të votave, duke u pasuar nga kandidatja e Vetëvendosjes, Mimoza Kusarai –Lila me 37.20% të votave, përcjell Klankosova.tv.

Ardian Gjini 45.76%

Mimoza Kusari 37.20%

Ferdian Kolaj 6.84%

Feki Shala 5.62%

Arbënesha Kuqi 3.32%

Fazli Hoxha 1.26%


MË SHUME NGA Komunat