Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Sharr Travel

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa në disa pjesë të vendit do të ketë shfaqje të mjegullave, transmeton Telegrafi.

Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës jugore.

Në mëngjes temperaturat do të lëvizin nga 8 në – 2, ndërsa gjatë ditë temperaturat do të lëvizin prej 6 deri në 13 gradë celsius.

Nga dita e premten moti pritet të jetë me reshje të shiut.