Konfirmohet rasti i parë me Omicron edhe në Kroaci
Rajoni dhe Bota

Konfirmohet rasti i parë me Omicron edhe në Kroaci

Një rast i ri me variantin e ri të koronavirusit, të quajtur Omicron, është regjistruar edhe në Kroaci.

Instituti shtetëror kroat ka thënë se rezultati është regjistruar nga një testim që u krye më 1 dhjetor. Personi i infektuar ka njoftuar se ka pasur kontakt me një qytetar nga Afrika e Jugut.

Hipertensioni është vdekjeprurës. Shmange duke bërë këtë përditë
Në Kroaci janë duke u testuar edhe mostra të tjera të dyshimta.

Konfirmimi i rastit me Omicron pritet të kthejë masa shtesë anti-COVID në Kroaci.

Ky variant i ri është përhapur në shumë vende të botës, ndërsa në Kosovë pritet të ashpërsohen masat për mbrojtje ndaj tij.


APR
Romay Lift

MË SHUME NGA Rajoni dhe Bota