Arrestohen dy persona në Shkup, dyshohen për vjedhje
Rajoni dhe Bota

Arrestohen dy persona në Shkup, dyshohen për vjedhje

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni të Veriut, njofton se mbrëmjen e djeshme kanë arrestuar personat e dyshuar me iniciale A.R. (18) nga M.H. (18).

Të njëjtit dyshohet se kanë vjedhur disa gjëra nga një qendër tregtare.

“Gjësendet janë gjetur dhe i janë kthyer pronarit. Për rastin është njoftuar Prokurori Publik dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihet kallëzim për shkelje të nenit 235 nga Kodi Penal”, thonë nga MPB.