Përfshihen nga zjarri disa pyje në Malishevë
   Komunat

Përfshihen nga zjarri disa pyje në Malishevë

Policia e Kosovës ka njoftuar se disa pyje në mes të fshatrave Carravran, Turjakë dhe Panorc të Malishevës janë përfshirë nga zjarri

Zjarri më pas është lokalizuar nga zjarrfikësit.

Për rastin është njoftuar edhe prokurori.

“Malishevë 22.03.2022-15:00.Raportohet se janë përfshi nga zjarri pyjet mes fshatrave Carravran, Turjakë, dhe Panorc. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet përkatëse ndërsa ekipet e zjarrfikësve kanë lokalizuar zjarrin. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori”, thuhet në njoftim.


APR
Romay Lift

MË SHUME NGA    Komunat