Në bregdetin e Libisë gjenden të vdekur 22 emigrantë nga Mali
Rajoni dhe Bota

Në bregdetin e Libisë gjenden të vdekur 22 emigrantë nga Mali

Përktheu: Muharrem Miftai/RTKlive

Në bregdetin libias 22 refugjatë nga Mali kanë vdekur, njofton qeveria e Malit.

Bëhet e ditur se mes të vdekurve ishin edhe tre fëmijë.

Gjithsej 83 emigrantë janë bllokuar në një anije në fatkeqësi që nga 22 qershori, tha në një deklaratë Ministria e Jashtme e Malit.

Ndërkohë që, siç njofton Reuters, 61 persona mund të shpëtohen nga anija me ndihmën e agjencisë së migracionit të OKB-së, IOM.


APR
Romay Lift