Ekskluzive: RTK transmeton ndeshjen Ballkani- Klaksvik
Sport

Ekskluzive: RTK transmeton ndeshjen Ballkani- Klaksvik

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Radio Televizioni i Kosovës (RTK), nesër mbrëma vjen me një tjetër ekskluzivitet.

Televizioni kampion në vendin tonë, do të transmetojë sfidën mes Ballkanit dhe Klaksvik.

Kampioni i Kosovës, Ballkani nesër mbrëma në ‘Fadil Vokrri’ përballet me ekipit nga Ishujt Faroe, KI Klaksvik në kuadër të rrethit të tretë në Ligën e Konferencës.

Skuadra nga Suhareka tashmë është ekipi i vetëm që po përfaqëson vendin tonë në garat evropiane.

Të gjitha emocionet e kësaj ndeshje tejet të rëndësishme për Ballkanin, mund t’i ndiqni live në RTK, ndeshje kjo që do të nis në orën 20:00. 


APR