Sot nisin tri kampionate elitare evropiane
B. Halimi / RTKlive
Sport

Sot nisin tri kampionate elitare evropiane

Kupa e Botës “Katari 2022” që mbahet në nëntor-dhjetor ka bërë që kampionatet më të forta evropiane të nisin edicionin e ri garues më herët se sa zakonisht.

Mbrëmjen e sotme siparin e hapin tri ligat elitare të futbollit evropian: Premier Liga, Bundesliga dhe Ligue 1.

Edicioni i ri në futbollin anglez fillon me ndeshjen Crystal Palace – Arsenal, në orën 21:00.

Ndërkaq, në Bundesligë sezoni nis me superndeshjen Eintracht Frankfurt-Bayern Munich në orën 20:30.

E në kampionatin francez ndeshja hapëse do të jetë ajo ndërmjet Lyon dhe AC Ajacio, që fillon në orën 21:00.


APR
Romay Lift