Eric Bailly te Roma?
Rtklive
Sport

Eric Bailly te Roma?

Fatmir Bytyqi /RTKlive

AS Roma duket se do të jetë destinacioni i mundshëm i futbollistit të Manchester Unitedit, Eric Bailly.

Sipas mediave italiane, menaxheri i ‘romakëve’, Jose Mourinho dëshiron ta ketë në skuadër mbrojtësin e ‘Djajve të Kuq’.

Roma dhe klubi nga ‘Old Trafford’ tashmë janë duke negociuar për transferimin e mundshëm të Bailly në kryeqytetin italian.

Roma synon ta sjellë në skuadër lojtari në formë huazimi me mundësinë e blerjes së kartonit të fund të sezonit.

“Eric Bailly pritet të huazohet të AS Roma deri në fund të sezonit me të drejt blerjet”, shkruajnë mediat italiane. 


MË SHUME NGA Sport