Nis Premier League, Arsenali i Xhakës starton me fitore
Sport

Nis Premier League, Arsenali i Xhakës starton me fitore

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Premier League, një nga ligat më të forta në Evropë, ka nisur sonte me duelin Crystal Palace-Arsenal.

‘Topçinjtë’ startuan me fitore në sezonin e ri, duke mundur në transfertë Crystal Palace, me rezultat 0-2.

Skuadra e Mikel Artetës më mirë e kontrolloi lojën në terren, dhe duke e çuar dy herë topin në rrjetën kundërshtare.

Martinelli (20’) dhe Guehi (85’, autogol), u përkujdesën për fitoren e parë të skuadrës londineze, në duelin hapëse të kampionatit të ri.

Në radhët e Arsenalit, titullar ishte edhe mesfushori kosovar Granit Xhaka, i cili u ‘zverdh’ në finish të pjesës së parë. 


MË SHUME NGA Sport