Cavani të Boca Juniors?
Sport

Cavani të Boca Juniors?

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Edinson Cavani duket se karrierën do të vazhdojë jashtë Evropës.

Aventurës se ish-sulmuesit të disa top-skuadrave përfshirë edhe PSG dhe Manchester Unitedin po i vjen fundi në Kontinentin e Vjetër.

Sipas mediumit argjentinase “Ole” , Edinson Cavani dhe agjenti i tij, janë në negociatat të vazhdueshme me klubin brazilian Boca Juniors.

Negociata mes palëve thuhet se po ecin mirë, dhe se marrëveshja mund të arrihet brenda pak ditësh, edhe pse Cavani akoma preferon të luajë në Evropë, të paktën edhe një vit. 


APR
Romay Lift