Manchester United- Brighton, formacionet zyrtare, a do të startojë CR7?
Rtklive
Sport

Manchester United- Brighton, formacionet zyrtare, a do të startojë CR7?

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Manchester United sezonin e ri në Premier League do ta nis në ‘Old Trafford’.

‘Djajtë e Kuq’ do të ndeshen me Brighton, në kuadër të xhiros së parë elitare angleze.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave, ku ylli i nikoqirëve, Cristiano Ronaldo duelin kundër Brighton, do ta nis nga bankina.

Ndryshe, kjo është sfida e parë zyrtare e trajnerit Ten Had në drejtim të Unitedit.

Formacionet zyrtare:

Manchester United: De Gea, Maguire, Martinez, Fernandes, Rashford, Eriksen, Fred, Dalot, Shaw, Sancho, McTominay.

Brighton: Sanchez, Webster, Dunk, March, Allister, Trossard, Gross, Lallana, Welbeck, Caicedo, Veltman.

Sfida mes Unitedit dhe Brighton starton në orën 15:00.


MË SHUME NGA Sport