Newcastle, një tjetër klub anglez që e do yllin e Salzburgut
Sport

Newcastle, një tjetër klub anglez që e do yllin e Salzburgut

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Newcastle United, është një tjetër klub i madh anglez, që i ka hyr garës për yllin e Salzburgut, Benjamin Sesko.

Sesko është një nga më të kërkuarit e kësaj verë. Top-klubet evropiane si Manchester United, Chelsea dhe Real Madrid, janë skuadrat që prej kohësh janë duke e monitoruar 19 vjeçarin.

“Northern Echo” shkruan se Newcastle United i ka hyrë garës për sulmuesin e Red Bull Salzburgut, Benjamin Sesko.

Mbetet të shihet deri në fund të afatit kalimtar të kësaj verë se cila do të jetë e ardhmja e Sesko-s.


A.R Katana
Kosovo Telecom
Golden Eagle