Real Madrid-Eintracht Frankfurt, formacionet e mundshme
Sport

Real Madrid-Eintracht Frankfurt, formacionet e mundshme

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Real Madridi dhe Eintracht Frankfurti do të përballen sonte në Helsinki në ndeshje e Superkupës së Evropës.

Fituesi i Champions League dhe fituesi i Europa League, do të ndeshen sonte në garën për trofeun e Superkupës së Evropës, trofeu i parë i këtij sezoni.

Skuadra Carlo Ancelottit të paktën në letër konsi.derohet favorite, megjithatë, edhe skuadra gjermane vjen në këtë sfidë më objektivin për rrëmbyer këtë trofe.

Formacionet e mundshme:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Éder Militão, Alaba, Mendy: Kroos, Casemiro, Modrić: Valverde, Benzema, Vinícius Júnior.

Frankfurt: Trapp; Touré, Tuta, N'Dicka; Knauff, Soë, Rode, Lenz; Kamada, Götze; Borré

Ndeshja mes Real Madridit dhe Eintracht Frankfurt luhet në Helsinki dhe nis në orën 20:00.


A.R Katana
Kosovo Telecom
Golden Eagle