Zelensky bisedon me Papa Françeskun: Kemi nevojë për mbështetje
Rtklive
Rajoni dhe Bota

Zelensky bisedon me Papa Françeskun: Kemi nevojë për mbështetje

Abcnews

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy ka bërë me dije se ka folur sot me Papa Françeskun.

“E informova Papën për agresionin që Federata Ruse po kryen kundër Ukrainës, për krimet e tmerrshme të Rusisë”, shkroi ai në Twitter.

“Ne i jemi mirënjohës Papës për lutjet e tij për Ukrainën. Populli ynë ka nevojë për mbështetjen e liderëve shpirtërorë të botës, të cilët duhet t’i përcjellin botës të vërtetën për tmerret që agresori po kryen në Ukrainë”, shtoi Zelensky. 


MË SHUME NGA Rajoni dhe Bota