AFC Bournemouth deklasohet nga City
Sport

AFC Bournemouth deklasohet nga City

Uran Krasniqi/RTKLive

Manchester City ka deklasuar AFC Bournemouth në xhiron e dytë të Premier League. Rezultati përfundimtar ka qenë 4-0. 

Gundogan, De Bruyne, Foden dhe Lerma me një autogol i kanë dhënë fitoren skuadrës së Pep Guardiolas.  

Kjo është fitorja e dytë për Cityn. 


MË SHUME NGA Sport