PSG deklason Montpellierin
Sport

PSG deklason Montpellierin

Uran Krasniqi/RTKLive

Paris Saint-Germain ka deklasuar Montpellier në ndeshjen e vlefshme për Ligue 1, duke e mposhtur me rezultat 5-2.

Me dy gola të Neymar, një të Mbape, një të Sanchez si dhe me një autogol nga Sacko, portieri i Montpellier e nxori plot pesë herë topin nga rrjeta e tij. 

 Khazri dhe Tchato realizuan për Montpellier. 

PSG pas kësaj fitore, e dta me radhë, kryeson tabelën. 

 

 


MË SHUME NGA Sport