Barcelona vendos çmimin për Aubameyang
Rtklive
Sport

Barcelona vendos çmimin për Aubameyang

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Barcelona është e gatshme të pesë ofertat për Aubameyang.

Sulmues nga Gaboni, duke se do të largohet nga ‘Camp Nou’ brenda pak ditësh.

‘Blaugranat’ sipas mediave spanjolle, kanë vendosur çmimin për ish-yllin e Arsenalit në vlerë 23 milionë euro.

Lojtari është i lidhur me rikthimin në Angli, por kësaj radhe jo tek ‘Topçinjtë’, por te Chelsea.

‘Blutë’ e Londrës pas largimit të Lukakut dhe Wernerit janë duke kërkuar një sulmues, dhe Aubameyang është opsion për repartin e sulmit tek skuadra e Thomas Tuchel.


MË SHUME NGA Sport