Kosovë-Qipro, kompania e basteve favorizon këtë kombëtare
Sport

Kosovë-Qipro, kompania e basteve favorizon këtë kombëtare

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Pak orë na ndajnë nga ndeshja mes Kombëtares së Kosovës dhe Qipros.

‘Dardanët’ dhe qipriotët do të ndeshen në ‘Fadil Vokrri’ në sfidën e fundit të këtij cikli garues në Ligën e Kombeve.

Ky duel që luhet në kuadër të Ligës C, grupi 2, është vendimtare për Kombëtaren tonë për të siguruar vendin e dytë.

Kompania e madhe e basteve, “bet365” ka publikuar tashmë kuotat për këtë ndeshje. Kosova konsiderohet favorite me 1.61, barazimi vlen 3.80, ndërsa fitorja e qipriotëve me 5.25.

Ndeshja Kosova-Qipro nis në orën 20:45.


MË SHUME NGA Sport