Gjiganti i Serisë A e do Armando Brojën
Sport

Gjiganti i Serisë A e do Armando Brojën

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Serie A mund të jetë destinacioni i ardhshëm i sulmuesit shqiptar te Chelseas, Armando Broja.

Reprezentuesi i Shqipërisë sipas mediave italiane, është synim i AC Milanit.

‘Rossonerët’ janë duke e monitoruar sulmuesin shqiptar të cilin e shohin alternative të denjë për repartin e sulmit të skuadrës së Stefano Piolit.

21 vjeçari nuk po ia del të sigurojë një vend në formacionin bazë të ‘Blutë’ e Londrës, dhe lojtari në janarin e ardhshëm mund të transferohet tek kampionët në fuqi të Italisë.


MË SHUME NGA Sport