City i bën presion Arsenalit, Haland shënon tri gola
Sport

City i bën presion Arsenalit, Haland shënon tri gola

Uran Krasniqi/RTKLive

Manchester City vazhdon ta mbajë në presion Arsenalin në garën për titull të Premier League.

Manchester City ka triumfuar 3-0 ndaj Wolverhampton Wanderers në kuadër të javës së 21-të.

Ndeshja e zhvilluar në “Etihad Stadium” përfundoi me rezultatin 3:0.

Të tre golat e fitores për kampionët në fuqi u shënuan nga Erling Haaland.

Sulmuesi norvegjez, që kompletoi het-trikun e tij të katërt këtë sezon, shënoi në minutat dyzet, dyzet e nëntë dhe pesëdhjetë e katërt.

Manchester City ka 45 pikë, dy më pak se Arsenal, ndërsa Wolves ndodhet në pozitën e 17-të me 17 pikë. 


MË SHUME NGA Sport