Xhaka ‘bombardon’ Bjellorusin midis Serbisë
Sport

Xhaka ‘bombardon’ Bjellorusin midis Serbisë

F.Bytyqi/RTKLive

Mesfushori kosovar i Zvicrës, Granit Xhaka ka shënuar një supergol midis Serbisë.

Anëtari i Arsenalit, ka shënuar golin e katërt për helvetët në duel me Bjellorusinë.

Bjellorusia dhe Zvicra po luajnë në Novi Sad, në kuadër të kualifikueseve për EURO 2024.

Xhaka shënoi një supergol në minutën e 62-të për avantazhin prej 0-4.

Bjellorusia dhe Zvicra janë në Grupin I së bashku me Kosovën.


MË SHUME NGA Sport