Putin thotë se Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi
Foto: Reuters
Rajoni dhe Bota

Putin thotë se Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

REL

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë, e cila kufizohet edhe me Rusinë, edhe me Ukrainën.

Agjencia shtetërore ruse e lajmeve, TASS, më 25 mars citoi Putinin të ketë pohuar se nuk ka “asgjë të pazakontë” sa i përket këtij hapi, dhe se ai nuk shkel traktatet ekzistuese të çarmatimit bërthamor.


MË SHUME NGA Rajoni dhe Bota