Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me diell dhe vranësira

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me diell dhe vranësira

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.