Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe i freskët. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri 15 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 20 deri 28 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, por me temperatura të ulta, të cilat në disa vende do të kenë rënie të ndjeshme.