Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Sharr Travel

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Në pjesën juglindore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 0 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 10 deri 19 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me reshje lokale të shiut. Në disa lugina do paraqitet mjegull.