Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Sharr Travel

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me periudha me diell. Në disa lugina do të paraqitet mjegull.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -6 deri -2, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 0 deri 5 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, kurse gjatë fundjavës meteorologët paralajmërojnë rritje të temperaturave ditore.