Tërmet i fuqishëm në Greqi

Tërmet i fuqishëm në Greqi

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.0 i shkallës rihter ka rënë në Greqi para disa orësh

Epiqendra e tërmetit ka qenë 6 kilometra larg, Valsamáta, 15 kilometra larg Argostólion, 95 kilometra larg Pátra, dhe 269 kilometra larg Athinës.

Nga tërmeti nuk mësohet të ketë pasur dëme, por janë ndjerë lëkundje të forta.