Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira, i ftohtë dhe me reshje të shiut dhe borës në disa vende.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -3 deri 4 gradë celcius, ndërsa ajo ditore do të jetë në interval prej 5 deri 10 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, pritet të vazhdojë moti i ftohtë dhe me reshje të shiut dhe borës.